Přihlášení do administrace WordPressu

WordPress je znám pro svoje intuitivní administrátorské rozhraní, kterému se také v angličtině říká backend. Oprávněný uživatel se zpravidla přihlašuje prostřednictvím přihlašovací stránky, která je umístěna na adrese vasedomena.cz/wp-admin/. Na hlavní stránce vašeho webu do adresního řádku prohlížeče doplníte /wp-admin a následně se vám zobrazí požadavek na uživatelské jméno a heslo.

Přihlášení do administrace WordPressu

www.vasedomena.cz/wp-admin

Administrace

Základním ovládacím prvkem WordPressu je černý postranní panel vlevo a přes něj přistupuje přihlášený uživatel k jednotlivým prvkům  redakčního systému. Obsah menu je závislý na oprávnění uživatele a také na tom co je ve vašem webu nainstalováno za rozšíření.

Nástěnka

Nástěnka je úvodní stránkou redakčního systému, která se zobrazí po přihlášení. Obsahuje panely se základními údaji o stavu webu, verzi redakčního systému a další užitečné informace (např. počet příspěvků, stránek, rubrik, štítků a komentářů, název šablony a další...).

Položka Aktualizace zobrazuje počet pluginů a šablon, které je nutné co nejdříve aktualizovat. Zejména pluginy doporučujeme aktualizovat okamžitě.

Ukázka administrace webu založeném na WordPress.
Ukázka administrace webu založeném na WordPress.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *