Nejnovější

Návody pro WordPress

Textové odkazy jako moderní tlačítka

Textové odkazy jako moderní tlačítka

Málokterý web se dnes obejde bez moderních call to action tlačítek a právě v tomto návodu si ukážeme, jak ve WordPressu taková tlačítka snadno a jednoduše vytvářet přímo při psaní textu.

Odstranění odkazů na RSS feedy

Odstranění odkazů na RSS feedy

Kanály RSS umožňují uživatelům odebírat novinky z vašeho blogu, nicméně u malých statických webových stránek jsou RSS kanály zbytečné. V tomto článku si ukážeme, jak z hlavičky wordpressového webu odstranit odkazy na všechny možné zdroje.

Zobrazení celé věty v úvodníku

Zobrazení celé věty v úvodníku

Úvodník článku uříznutý uprostřed věty dost často nedává smysl, proto je vhodnější ho krátit až na konci věty.

Jak do článku přidat info o autorovi

Info o autorovi na konci článku

Autor bio-box je malá sekce, kde se zobrazují informace o autorovi článku s odkazy na jeho webové stránky a sociální profily. V tomto článku ukážeme, jak na konec wordpressového příspěvku takový box přidat.

Nahrávání nepovolených typů souborů

Nahrávání nepovolených typů souborů

WordPress z bezpečnostních důvodů dovoluje nahrávat pouze klasické obrázkové/video formáty a některé textové dokumenty. Co když ale potřebujete nahrát něco méně běžného, např. obrázek ve formátu SVG? Podle následujícího návodu si povolíte nahrávání dalších typů souborů.

Jak vypnout vyhledávání na webu

Jak vypnout vyhledávání na webu

Některé weby zkrátka nejsou tak rozsáhlé, aby na nich mělo smysl používat vyhledávání. Tento návod nabízí dvě možnosti, jak wordpressové vyhledávání kompletně vypnout.

Nasazení CDN od CloudFlare

Nasazení CDN od CloudFlare

Provedli jste všechny možné optimalizace pro rychlejší načítání vašeho webu a stále to není ono? Možná vám pomůže CDN od CloudFlare. CloudFlare nabízí kromě rychlosti i poměrně zajímavé bezpečnostní výhody. Tento návod vás provede nasazením CloudFlare na váš wordpressový web.

Hromadné přegenerování miniatur

Hromadné přegenerování miniatur

Každý obrázek nahraný do WordPressu je automaticky uložený v několika velikostech. Po změně wordpressové šablony nebo po některých úpravách webu se tyto velikosti mohou změnit a nemusí na své místo pasovat. Lze to ale opravit jejich hromadným přegenerováním - obnovením miniatur.

Vytvoření child-šablony

Vytvoření child-šablony

Už jste někdy po aktualizaci wordpressové šablony přišli o všechny její úpravy? Nemuselo by se to stát, pokud byste měli vytvořenou child-šablonu (child theme). V tomto návodu si přečtete o jejím snadném vytváření.

Vytvoření vlastního pluginu

Vytvoření vlastního pluginu

Vytvoření vlastního pluginu pro WordPress není žádná věda a nemusíte kvůli tomu studovat programování. Prakticky jde o vytvoření jednoho souboru s daným textem a jeho nahrání do WordPressu. Zde je návod na vytvoření vlastního pluginu pro WordPress.

Klávesové zkratky ve WordPress

Klávesové zkratky ve WordPress

Ať už pracujete na malém notebooku nebo pevném počítači se špičkovou myší, nikdy nebudete pracovat s kurzorem myši tak rychle jako s klávesnicí. V tomto návodu se dozvíte, jak práci s WordPressem pomocí klávesových zkratek skutečně zrychlit.

Přidání vlastního menu do šablony

Přidání vlastního menu do šablony

Většina wordpressových šablon obsahuje jedno horní menu v záhlaví a jedno menu v patičce. Co když to ale nestačí? V tomto článku si ukážeme, jak vytvořit vlastní menu upravitelné klasickým způsobem ve wordpressové administraci a přidat ho do šablony webu.